sport8.jpg

Τροποποίηση διαδικασίας αποχώρησης από το σχολείο PDF Εκτύπωση E-mail
Παρασκευή, 18 Σεπτέμβριος 2020 08:58

Αγαπητοί γονείς λόγω του Covid-19,  αποφασίσαμε να τροποποιήσουμε την διαδικασία αποχώρησης  των μαθητών από το σχολείο μας, για την αποφυγή συνωστισμού και ασφάλειας όλων. Από την Δευτέρα 21/9/2020, οι  γονείς που έχουν δηλώσει ότι θα παραλαμβάνουν τα παιδιά τους από το σχολείο, θα μπαίνουν στο προαύλιο φορώντας υποχρεωτικά μάσκες από την είσοδο της Ηρώων Πολυτεχνείου και αφού παραλάβουν το παιδί τους, θα αποχωρούν μόνο από την  έξοδο της οδού Πλούτωνος. Καθ όλη τη διάρκεια της παραμονής τους στο χώρο του σχολείου, παρακαλώ να φοράτε τις μάσκες σας. Αν κάποιοι γονείς  δεν θέλουν να φορέσουν μάσκα για τους δικούς τους λόγους, θα περιμένουν στο τέλος της αποχώρησης των μαθητών και θα τους παραδίδεται το παιδί τους στην έξοδο της  οδού Πλούτωνος. Η πρωινή άφιξη των μαθητών στο σχολείο θα  γίνεται όπως γίνεται μέχρι τώρα δηλαδή οι τάξεις Α,Β,Γ  από την είσοδο της Πλούτωνος και οι τάξεις Δ,Ε,ΣΤ από την είσοδο της Ηρώων Πολυτεχνείου. Σας παρακαλώ όλους να να ακολουθείται τις οδηγίες του σχολείου και σας ευχαριστώ για την κατανόηση και την συνεργασία.