first1.jpg

Λειτουργία ολοημέρου PDF Εκτύπωση E-mail
Παρασκευή, 18 Σεπτέμβριος 2020 09:09

Αγαπητοί γονείς από την Δευτέρα 21 Σεπτεμβρίου θα αρχίσει την λειτουργία του το ολοήμερο πρόγραμμα του  σχολείου καθώς και της πρωινής ζώνης. Τα παιδιά της πρωινής ζώνης  θα προσέρχονται στο σχολείο από 7:00 έως 7:15 από την οδό Πλούτωνος. Τα παιδιά του ολοημέρου θα αποχωρούν αυστηρά  στις 3:00 και στις 4:00 ανάλογα με την δήλωση που έχετε κάνει. Θα πρέπει να έχουν μαζί τους φαγητό για την ώρα της σίτισης. Το φαγητό μπορούν να το τοποθετούν το πρωί κατά την άφιξη τους στο ψυγείο του ολοημέρου. Το μεσημέρι θα ζεσταίνεται  από την τραπεζοκόμο και θα τρώνε σε μικρές ομάδες με τις απαραίτητες αποστάσεις. Επίσης, κατά την διάρκεια του προγράμματος λαμβάνονται όλα τα απαραίτητα μέτρα  ασφάλειας και υγιεινής, που προβλέπονται  λόγω Covid-19.